Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Inowrocław jest miastem znanym ze złóż soli od czasów starożytnych, stąd wywodzi się określenie „miasto na soli”. Uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich. W czasach starożytnych przebiegał tędy szlak bursztynowy, a w zabytkowym kościele Św. Mikołaja odbywały się procesy polsko-krzyżackie.

Uzdrowisko Inowrocław („Solanki”) sięga swoją tradycją 1875 roku. Specjalizuje się w leczeniu chorób układu ruchu, reumatologii oraz chorób układu krążenia.

To doskonałe miejsce do rehabilitacji, wypoczynku i profilaktyki zdrowotnej. Obiekty uzdrowiskowe położone są w malowniczym Parku Solankowym, którego główną atrakcją jest jedna z największych w Europie tężnia solankowa. W parku można przejść się Dębową Aleją Gwiazd, gdzie najbardziej znane osobistości w Polsce posadziły drzewa.

Dla osób chcących wypoczywać aktywnie polecamy korty tenisowe (750m od apartamentów), pływalnie Delfin (800m od apartamentów), a także basen termalny (270m od apartamentów).

Warto również zajrzeć do Inowrocławskiej Palmiarni (750m od apartamentów) oraz Ogrodów Papieskich.

Inowrocław to miasto o najczystszym powietrzu w Polsce według badania przeprowadzonego w 2016 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Apartamenty Solne znajdują się w pobliżu najpiękniejszych inowrocławskich zabytków oraz tuż przy parku solankowym w strefie uzdrowiskowej. W pobliżu apartamentów znajdziecie Państwo również bogatą ofertę usług gastronomicznych i rozrywkowych.

Zabytkowa, znajdująca się na  Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO starówka w Toruniu znajduje się 37km od Inowrocławia.

Dlatego też gorąco Państwa zapraszamy do skorzystania z pobytu w miejscu w którym znajdziecie Państwo szeroką ofertą zabiegów w pobliskich zakładach uzdrowiskowych, gabinetach SPA czy gabinetach pielęgnacji urody. Oferty tych usług dostępne są w Internecie.